Kategórie
Farské oznamy

Obnova svätých omší

Od stredy, 6. mája 2020, sa obnovuje slávenie svätých omší. Sväté omše budú podľa rozpisu s obmedzeniami, ktoré stanovil Úrad verejného zdravotníctva.
Je nevyhnutné dodržiavať všetky platné hygienické nariadenia, zvlášť:
Kostol bude otvorený hodinu pred večernou sv. omšou, to znamená od 17:00 pre súkromnú modlitbu (zatiaľ nebudú žiadne iné pobožnosti).
Do kostola sa vstupuje hlavným vchodom, ktorý bude stále otvorený. Je nevyhnutné požívať ochranné prostriedky na zakrytie úst a nosa počas celého pobytu v chráme (rúško). Stáť, alebo sedieť je možné len na vyznačených miestach (žlté značky). Pri vstupe je potrebné použiť dezinfekciu na ruky.
Počas prebiehajúcej sv. omše je nevyhnutné rešpektovať usmernenia usporiadateľa (kostolníka), či je ešte voľné miesto v chráme. V prípade, že kapacita kostola je zaplnená, je nevyhnutné zostať pred kostolom dodržiavajúc odstup od každej osoby vo vzdialenosti 2 metre.
Sväté prijímanie sa podáva len na ruku. Počas pristupovania k svätému prijímaniu je potrebné zachovať odstup 2 metre.
Na základe odporučení Vlády slovenskej republiky, sv. omša pred seniorov nad 65 rokov bude nedeľu ráno o 7:30.
Vysluhovanie sviatosti zmierenia (sv. spoveď) sa bude konať na farskom dvore v prípade priaznivého počasia pred večernou sv. omšou v čase od 17:00 do 17:45. Upozorňujeme, že stále nie je dovolené zhromažďovanie osôb, preto pristupujte k spovedi individuálne bez tvorenia zástupu pred farským dvorom. Rovnako treba mať ochranné prostriedky na ústach a nose (rúško).
Chápeme, že platné nariadenia sú istým obmedzením, ktoré však znášame pre spoločné dobro a preto Vás prosíme o pochopenie, vzájomnú ohľaduplnosť a rešpektovanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *