Kategórie
Farské oznamy

Farské oznamy 5.5.2024

Liturgický kalendár:

Štvrtok: Nanebovstúpenie Pána, prikázaný sviatok

Štvrtok, na slávnosť Nanebovstúpenia Pána budú sväté omše: 6:30; 10:00; 16:00; 17:00(maďarsky-v kaplnke); 18:00.

Na budúcu nedeľu sa koná celoslovenská zbierka na katolícke masmédia. Vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať za vaše milodary.

Riaditeľka Materskej školy sv. Vincenta de Paul na Chlumeckého oznamuje, že elektronické žiadosti na prijatie dieťaťa na výchovu a vzdelávanie do materskej školy k 1.9.2024 sú zverejnené na stránke materskej školy skolka.vdp.sk od 2.mája 2024. Podpísané žiadosti zákonnými zástupcami a potvrdené všeobecným lekárom pre deti a dorast sa budú prijímať 20. a 21. mája. Od septembra 2024 MŠ otvára aj elokované triedy na Černyševského ulici 27 v Petržalke. Ďalšie informácii sú na výveske aj na stránke MŠ.

Jedna odpoveď na “Farské oznamy 5.5.2024”

Ďakujem za zdieľanie tohto blogového príspevku. Je skvelé vidieť, ako sa miestna spoločnosť snaží udržiavať tradície a zároveň poskytuje podrobné informácie o dôležitých udalostiach. Slávnosť Nanebovstúpenia Pána vyzerá byť naozaj duchovne obohacujúca s viacerými možnosťami účasti na svätých omšiach, čo je fantastické pre tých, ktorí si chcú nájsť čas vo svojom zaneprázdnenom dni.

Taktiež je povzbudivé počuť o nadchádzajúcej zbierke na podporu katolíckych masmédií, ktoré hrajú kľúčovú rolu v šírení informácií a udržiavaní duchovného života v komunite.

Čo sa týka oznamu Materskej školy sv. Vincenta de Paul, je očividné, že ide o veľmi dôkladne pripravený a organizovaný proces prijímania, čo ukazuje na vysoký štandard vzdelávania a starostlivosti, ktorý môžu rodičia očakávať. Nové triedy v Petržalke sú určite vítaným prídavkom pre miestne rodiny.

Všetky tieto aktivity a oznamy jasne ukazujú, že komunita je aktívna a plná života, čo je povzbudzujúce v dnešnej uponáhľanej dobe. Pán Boh zaplať všetkým, ktorí sa podieľajú na týchto podujatiach a organizáciách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *