Kategórie
Farské oznamy

Farské oznamy 4.10.2020

Liturgický kalendár:

Pondelok: sv. Faustíny Kowalskej, panny, ľubovoľná spomienka

Utorok: Sv. Bruna, kňaza, sviatok

Streda: Ružencovej Panny Márie, spomienka

Dnes je prvá nedeľa v mesiaci, preto bude vyložená Najsvätejšia Sviatosť Oltárna od 12:00 do 17:45. Pri katolíckych novinách je zoznam, na ktorý sa môžete zapísať, aby bola zabezpečená stála poklona.

S vyhlásením Núdzového stavu pre celú Slovenskú Republiku pre kostoly platí veľké množstvo obmedzení. V chráme môže byť maximálne 50 osôb. Je evidentné, že pre všetkých ide o obmedzenie, ktoré si zo strany každého z nás vyžaduje predovšetkým veľkú trpezlivosť, vzájomné pochopenie a ohľaduplnosť. Opäť je udelený dišpenz zo KBS – veriaci teda nie sú viazaní príkazom zúčastniť sa nedeľnej sv. omše a prikázaný sviatok. Prosíme teda o Vašu veľkú trpezlivosť a ohľaduplnosť pri dodržiavaní všetkých nariadených pravidiel. Môžeme sa stať aj v tejto komplikovanej situácii plnej rôznych obmedzení vzorom pre celú spoločnosť.

Vysluhovanie sviatosti zmierenia – sv. spoveď sa uskutočňuje pondelok, streda, štvrtok a piatok od 17:00 do 17:45 v kaplnke. Pred sv. omšou sa kostol otvára 15 minút pred začiatkom. Z dôvodu obmedzenia počtu osôb nie je dovolené sa zúčastňovať na sv. omši pred kostolom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *