Kategórie
Farské oznamy

Príhovor pána farára, 25.11.2021

Milí veriaci,

od 25.11.2021 sa opäť vraciame do začiatku tohto roka, keď náhle bolo rozhodnuté, že slávenie bohoslužieb za účasti ľudu bolo zakázané. Je to rozhodnutie, ktoré nás prekvapilo, o čom svedčí aj reakcia všetkých biskupov, zverejnená na tkkbs.sk. V našej farnosti sme sa snažili dôsledne dodržiavať všetky nariadené opatrenia aj preto, aby sme sa takejto situácii vyhli. Všetci veľmi dobre viete, že sme veľa krát prosili o Vaše pochopenie a osobnú zodpovednosť motivovanú aj nadprirodzeným zmyslom pre spoločné dobre, kde sa zriekame egoistického postoja zameraného na svoje potreby a myslíme na všetkých. Verím, že všetci, ktorí chodia do nášho farského kostola dodržiavali všetky opatrenia práve preto, že si vážia hodnotu daru života od jeho prirodzeného počatia až po jeho prirodzený koniec na tejto zemi a zvlášť majú na mysli tých, ktorí sú najzraniteľnejší.

V najbližších dňoch budeme opäť znášať slúženie sv. omší súkromne (bez účasti ľudu). Zároveň môžeme v perspektíve začínajúceho sa adventného obdobia zobrať aj túto skutočnosť ako príležitosť na prehĺbenie nášho vzťahu s Bohom.

Nakoľko je stále povolená individuálna pastoračná činnosť, tak budeme každý deň spovedať a dávať individuálne sväté prijímanie od 17:00 do 18:00 a nedeľu aj dopoludnia od 10:00 do 11:00.

Sobotu, 27.11. a nedeľu, 28.11., čiže na začiatku adventného obdobia požehnáme aj adventné vence v rámci týchto spomenutých časov. To znamená, že každý kto má záujme, môže si priniesť adventný veniec do kostola a individuálne každý požehnáme.

V tomto čase kancelária farského úradu bude fungovať len telefonicky-počas úradných hodín je možné nahlásiť telefonicky aj úmysly sv. omší na prvý polrok 2022.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *