Kategórie
Farské oznamy

Farské oznamy 11.4.2021

Nakoľko platí zákaz vychádzania, počas úradných hodín kancelárie farského úradu sme k dispozícií na tel. čísle: 02-45257053. Počas úradných hodín je možné telefonicky dohodnúť vysluhovanie sviatosť krstu. Rovnako počas úradných hodín je možné telefonicky zapísať aj úmysly sv. omší na prvý polrok 2021.

Od 1. apríla je výnimka zo zákazu vychádzania z dôvodu individuálnej pastoračnej služby. Z tohto dôvodu je kostol otvorený pre vysluhovanie sviatosti zmierenia (svätá spoveď) a individuálne podávanie svätého prijímania každý deň od 17:00 do 18:00. Nedeľu aj dopoludnia od 10:00 do 11:00. Upozorňujeme, že stále nie je možné konať žiadne verejné slávenie a preto je možné vstúpiť do chrámu len individuálne na krátku súkromnú modlitbu s dôsledným dodržiavaním všetkých platných epidemických opatrení, ktoré sú zverejnené na stránke Úradu verejného zdravotníctva alebo tkkbs.sk, zvlášť: v interiéry kostola je nevyhnutný respirátor, dezinfekcia pri vstupe.

Dnes, 11. apríla 2021, na nedeľu Božieho milosrdenstva sa z rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska o 12:00 rozozvučia zvony na celom Slovensku na 10 minút. Sme pozvaní modliť sa za všetky obete pandémie a za pozostalých. Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup, predseda KBS: „Dohodli sme sa so všetkými otcami biskupmi, že v tento deň zvonením zvonov vo farnostiach jednotlivých diecéz pozveme veriacich k spoločnej modlitbe za všetky obete pandémie. Budeme prosiť za viac než 10 000 ľudí, ktorí podľahli ochoreniu Covid-19, ale aj za všetkých, čo zomreli v dôsledku situácie, ktorú pandémia spôsobila, a tiež za ich blízkych a pozostalých

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *