Rímskokatolícka cirkev farnosť Bratislava—Vrakuňa    

  Dnes je Nedeµa, 20. október 2019, meniny má Vendelín

 vrakuna.eu 

          Úvod           Kontakt  

  Farský úrad
  Kostol & Bohoslužby
  Nedeľné oznamy
  Úmysly sv. omší
  Pastoračné centrum
  Vrakunské zvesti
  SPES 2%
  Na stiahnutie
  Fotogaléria
  Farská knižnica
  Zaujímavé linky

 

 

Farské oznamy 4.11.2018

Liturgický kalendár:
Piatok: Výročie posviacky Lateránskej baziliky, sviatok
Sobota: sv. Leva Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi, spomienka

Dnes je prvá nedeľa v mesiaci, preto bude poklona pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou od 12:00 do večernej svätej omše. Pri katolíckych novinách je zoznam, na ktorý sa môžete zapísať aby bola zabezpečená stála poklona. Vopred ďakujeme za Vašu obetavosť.

Budúci rok budeme mať 10. výročie úmrtia vdp. Augustína Dršku. Z tejto príležitosti plánujeme vydať publikáciu, ktorej cieľom je pripomenutie si tejto osobnosti, ktorá je zakladateľom novodobej histórie našej farnosti a zároveň aj staviteľom nášho farského kostola. Z tohto dôvodu pracovná skupina, ktorá sa podieľa na vydaní tejto publikácie chce uskutočniť dve stretnutia, ktorých obsahom bude diskusia o vdp. Drškovi. Stretnutia budú dve: stredu 14. a nedeľu 18. novembra po skončení večernej sv. omše v našej kaplnke. Prosíme všetkých, ktorí by sa chceli aj týmto spôsobom podieľať na tomto diele, aby sa týchto stretnutí zúčastnili.

Na budúcu nedeľu 11. novembra 2018 sa bude pri všetkých sv. omšiach konať tradičná dobročinná Svätomartinská zbierka. Jej účelom je v tomto roku poskytnutie podpory na výstavbu spoločenskej miestnosti pre 240 ľudí v pastoračnom centre bl. Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom, ktoré je zamerané na preventívnu, formačnú a uzdravujúcu službu pre mladých ľudí. Vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať za Vaše milodary.

 

 

naspäť